Anunț job: mecanic întreținere centre

Asociația Help Autism este în căutare de mecanic întreținere clădiri care să asigure mentenanța centrelor de terapie. Căutăm, de fapt, un om bun la orice fel de reparații care să mențină în bună funcțiune toate instalațiile, utilitățile și, în general, centrele, și pe noi să ne țină fără griji. Dacă te știi tare îndemânatic, organizat, îți place ordinea, șofezi și nu în ultimul rând, auzi des că ești omul bun la toate, te așteptăm în echipa Help Autism.

HelpAutism anunt job intretinere centre

Ești omul potrivit dacă ai:

  • experiență în mentenanță clădiri, întreținere instalații și utiltăți;
  • abilități de mecanică de reparații în interiorul clădirii (montare mobilier, schimbare robineți, diverse reparații care apar în urma uzurii centrelor de terapie);
  • abilitatea de organizare a materialelor folosite de asociație, organizare depozite;
  • abilitatea de a lucra pe sarcini diverse;
  • studii medii;
  • permis de conducere categoria B (obligatoriu);
  • comunicare, coerență în exprimare;
  • respectarea instrucțiunilor scrise și verbal;
  • atenție și spirit de observație;
  • punctualitate;
  • asumarea responsabilităților;

Ne vom baza pe rolul tău pentru:

  • asigurarea unei bune funcționări a utilităților clădirilor (reparații de bază sau înlocuire instalații sanitare, preluare și montare mobilier) și mentenanța centrelor;
  • asigurarea bunei funcționări a activității din centrele Help Autism din punct de vedere administrativ (pază, curățenie, întreținere, protocol, etc);
  • buna funcționare a sistemului administrativ al Asociației prin asigurarea de sprijin, eficiență și rapiditate în îndeplinirea sarcinilor de serviciu;
  • organizarea depozitelor și transferul materialelor în centrele de terapie;

Te întâmpinăm cu:

  • Mediu de lucru dinamic și empatic în care prețuim diversitatea, inovația, responsabilitatea, automanagementul;
  • Pachet salarial atractiv + tichete de masa;
  • Zi liberă de ziua copilului tău sau a copilului din tine;
  • Ieșire trimestrială cu colegii (+ buget personal de 50 lei) și teambulding-uri;
  • Fiecare zi vitaminizată cu fructe, ceai sau cafea, ☕🍎 🍇, dar și energia celor mai frumoase povești de izbândă ale copiilor noștri cu minți aparte care ne calcă pragul centrelor zi de zi.
  • Pregătit/ă să faci parte dintr-o echipă care-și propune să transforme lumea celor cu minți aparte?

Descrierea asociației:

Asociația Help Autism este astăzi cea mai mare organizație dedicată cauzei din România. Misiunea noastră a început în 2010 cu doar câțiva copii și am ajuns să susținem peste 600 de copii și adolescenți diagnosticați cu TSA -Tulburare de Spectru Autist în programe de terapie, în cadrul celor 8 centre și la domiciliu. De la terapie specifică la programe de integrare școlară, de la sprijin pentru părinți la campanii de conștientizare, advocacy, Help Autism caută să ofere constant un spectru de soluții pentru copiii cu autism și familiile lor.

Help Autism sprijină instituțiile publice pentru a crește calitatea serviciilor oferite de acestea prin cele 6 parteneriate public-private – cu Direcțiile de Asistență Socială și Protecția Copilului din București, Suceava, Drobeta Turnu-Severin, Dâmbovița – și la domiciliu, desfășoară cursuri de formare în terapie ABA, cursuri gratuite pentru informarea cadrelor didactice, workshop-uri și ședințe de consiliere pentru părinți și este co-organizator al Conferinței Internaționale ABA – știința care stă la baza terapiilor de recuperare în autism.

Aplicațiile pot fi transmise la adresa de email: hr@helpautism.ro, iar informații suplimentare pot fi oferite și la nr. de telefon: 0774.699.503.

FacebookShare pe Facebook